Årets inbjudan för Richthoffcupen 2017

Invägning: 8.00 – 8.30

(Bastu finns)

Tävlingsstart: 10.00

Kategorier: knatte, pojk & ungdom

flickor/yngre, flickor/äldre & kvinnor ungdom

Anmäl Er till: jorgen.olsson@limhamnsbrottarklubb.se

Anmälningsavgift: 150kr/deltagare (betalas vid vågen)

Sista anmälningsdag: 20 september

Tävlingsregler: SBF

Servering finns i hallen

Vandringspokal till bästa klubb

Medaljer till de tre bästa i varje viktklass
Pris till bästa tjej respektive killbrottare
Även pris till bästa hemmabrottare

Upplysningar: Jörgen Olsson 0734-02 45 31 eller via mail


VÄLKOMNA!


PARKERING

Om där inte finns någon parkeringsplats precis vid hallen så finns möjligheten att parkera vid Limhamns Ishall. Vänligen följ kartan där adressen är: Limhamnsgårdens allé.

När ni parkerat bilen så går ni bara rakt igenom idrottsplatsen en c:a 100 meter där ni sedan kommer till Limhamns sporthall på baksidan.

Anmälda brottare

Antal anmälda klubbar: 19

Antal brottare: 160

Uppdaterad: 22/9 kl. 08.45


Knattar


24 kg

Malthe Rasmussen AK Heros

Stas Zoltovski Herning BK

Simon Göransson BK Pan

Uno Malmgren Skurups SK

Simon Jönsson Hököpinge BK

Tristan Swärd  Hököpinge BK

Elias Mozalevski Hököpinge BK

26 kg

Jones Fakhro Malmö Tigers WT

Silas Hardemyr Marsvinsholms IF

Oscar Imhäuser Marsvinsholms IF

David Ericsson Dalby BK

Neo Jönsson BK Pan

Elton Althén Skurups SK

Oskar Berg Hököpinge BK


29 kg

Ayad Alabadi Thor Vejgaard

Ahmed Fares Malmö Tigers WT

Malik Mousa AK Hermod

Isaac Sjöberg BK Starke

David Liljeberg HBK Bergania

Eliah Ekberg Höörs BK

Jonathan Gredinger Skurups SK

Erik Bjelk Hököpinge BK

Alvin Sandell Hököpinge BK

Charlie Askling Limhamns BK

Talha Fakhro Limhamns BK


32 kg

Sebastian Nielsen Thor Vejgaard

Elliot Trellid IK Sparta

Aziz Fakhro Malmö Tigers WT

Jones Masri Malmö Tigers WT

Isak Husseini Malmö Tigers WT

Adin Mehonic Malmö Tigers WT

Atakum Arici AK Hermod

Arvid Nilsson HBK Bergania

John Askling Limhamns BK

Jebril Fakhro Limhamns BK

Ahmed Fakhro Limhamns BK

Samir Hallak Limhamns BK


35 kg

Marcus Ravn AK Heros

Sigge Bångö IK Sparta

Elias Alimark Malmö Tigers WT

Kerem Kuscu AK Hermod

Ludwig Cederholm HBK Bergania

Cazper Trulsson BK Pan

Kevin Göransson BK Pan

Sigge Althén Skurups SK

Anton Levin Svedala BK

Truls Hofvander Svedala BK

Joel Thornberg Limhamns BK

Elliot Sjögren Limhamns BK


38 kg

Mathias Rasmussen AK Heros

Josef Masri Malmö Tigers WT

Erik Nilsson HBK Bergania

Axel Baff Limhamns BK

Bruno Tidebrink Limhamns BK

Vilmer Nygren Limhamns BK


42 kg

Edvin Skogmark IK Sparta

Ahmed Berjawi Malmö Tigers WT

Josef Fakhro Malmö Tigers WT

Malkolm Farkas Marsvinsholms IF

Melvin Assinger Karlshamns BK

Gustav Rosberg BK Starke

Melvin Wendrup-Larsen BK Pan


47 kg

Lucas Poulsen Thor Vejgaard

Hugo Hellström IK Sparta

Omar Fakhro Malmö Tigers WT

Adam Fares Malmö Tigers WT

Milton Farkas Marsvinsholms IF 

Hannes Hansson BK Starke


53 kg

Oliver Farnestam Marsvinsholms IF

Luka Milovanovic Limhamns BK



Pojkar


32 kg

Elias Flasch Malmö Tigers WT

Mikkel Lodahl Herning BK


35 kg

Hadi El-Ayna Malmö Tigers WT

Vilde Andersson Marsvinsholms IF 

Ludwig Persson Marsvinsholms IF

Fabian Davidsson Dalby BK

Khalid Musaev Herning BK

Samuel Nilsson BK Starke


38 kg

Ihab Bader Malmö Tigers WT

Elias Damn Marsvinsholms IF

Viktor Dahl Herning BK

Rasambek Bisultanov Herning BK 

Karl Holmberg BK Starke


42kg

Elliot Gega IK Sparta

Jeppe Jensen Herning BK

Linton Olofsson BK Starke

Jonathan Hallén Kävlinge/Furulund

Said-Magomed Munaev HBK Bergania 

Hugo Baff Limhamns BK



47 kg

Andy Segerlind IK Sparta

Kevin Assinger Karlshamns BK

Wille Björk Marsvinsholms IF

Vincent Hansson Kävlinge/Furulund

Pontus Ståhl Eslövs AI


53 kg

Amgad Alabadi Thor Vejgaard

Brian Kurt Santiago Thor Vejgaard

Marcus Claesson BK Starke

Linus Norlin BK Starke

Fabian Frisk Kävlinge/Furulund

Majd Haj Mustafa HBK Bergania

Oskar Johansson BK Pan

Seif Al-Rubiaai Limhamns BK

Dani Ahmed Limhamns BK


59 kg

Malik Özel AK Hermod

Josef Menim Malmö Tigers WT


66 kg

Milos Andric Limhamns BK


73 kg

Anton Örtberg HBK Bergania



Ungdom


50 kg

Arvid Nilsson BK Starke

Buster Hesselbom BK Starke


54 kg

Mazedin Hashimi HBK Bergania


58 kg

Victor Borgström BK Starke

Sadiq Rustami BK Pan

Ali Akbar-alavi Eslövs AI


63 kg

Albin Borgström BK Starke

Jonathan Pernung BK Starke

Matheuz Bergqvist Svedala BK

Nematullah Shamshiri Limhamns BK


69 kg

Mosa Fattah Malmö Tigers WT

Ahmad Al-Qassab Malmö Tigers WT

Radoslaw Molin Malmö Tigers WT Avanmäld 20/9

Rasmus Claesson BK Starke

Adam Nilsson BK Starke

Zamir Attaie Kävlinge/Furulund

Christian Johansson BK Pan

Izak Nordqvist BK Pan


76 kg

Lukas Ivarsson BK Starke Avanmäld 20/9

Viktor Krasniqi HBK Bergania

Noel Nordqvist BK Pan


85 kg

Mattias Malmberg BK Starke

Fawad Safari Eslövs AI



Flickor/yngre


24 kg 

Emma Larsen  Thor Vejgaard

Cerine Bader Malmö Tigers WT


26 kg

Kayleigh Segerlind IK Sparta

Alma Karlsson IK Sparta


29 kg

Rocki Bergqvist Svedala BK

Evelina Larsen Dalby BK


32 kg

Kaylee Bergstrand IK Sparta

Elin Sassarsson Dalby BK


35 kg

Freja Holmberg Svedala BK

Isabella Ros Gudmundsdottir Dalby BK

Olivia Christensen Limhamns BK


38 kg

Moa Karlsson IK Sparta

Saga Almén Kävlinge/Furulund

Elna Federlay Svedala BK


42 kg

Isabelle Assinger Karlshamns BK

Alva Thuvesson Kävlinge/Furulund

Aleria Lindblom Kävlinge/Furulund

Saga Svensson Eslövs AI



Flickor/äldre


40 kg

Johanna Meggerle Svedala BK

Freja Wallin Svedala BK


44 kg

Emma Andersson Kävlinge/Furulund


48 kg

Jonna Hansson IK Sparta


52 kg

Elina Assinger Karlshamns BK


57 kg

Maja Trellid IK Sparta


62 kg

Sofie Bach Thor Vejgaard

Jessica Nielsen Thor Vejgaard

Tilda Widén Hököpinge BK

Julia Horvat IK Sparta


68 kg

Sofie Glargaard Thor Vejgaard



Kvinnor/ungdom


49 kg

Camilla Rasmussen Thor Vejgaard

Fanny Severinsson BK Pan


52 kg

My Källström Limhamns BK








Anmälda föreningar
1. HBK Bergania (9)
2. Dalby BK (5)
3. Eslövs AI (4)
4. AK Hermod, Danmark (4)
5. Herning BK, Danmark (6)
6. AK Heros, Danmark (4)
7. Hököpinge BK (7)
8. Höörs BK (1)
9. Karlshamns BK (4)
10. Kävlinge/Furulund (8)
11. Malmö Tigers WT (19)
12. Marsvinsholms IF (9)
13. BK Pan (11)
14. Skurups SK (4)
15. IK Sparta (13 st)
16. BK Starke (16)
17. Svedala BK (8)
18. Thor Vejgaard, Danmark (10)
19. Limhamns BK (19)
Deltagande Föreningar
 
 
Facebook
Sponsorer