Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.


Antal anmälda brottare
Kategori Herr

uppdaterad 30/1 klockan. 10.30

Pojk

32 kg

Max Olofsson Karlshamns BK

Charlie Modén BK Velo

Pakron Promson Bjuvs BK

Hugo Jörgensen Bjuvs BK

William Lundh-Schiano BK Starke

Johan Hallberg BK Trim

Ruben Fodor Björnekulla BK

35 kg

Adam Ärlebring BK Envig

Kevin Assinger Karlshamns BK

Buster Hesselbom Hököpinge BK

Anton Steen Höörs BK

38 kg

Arvid Nilsson Limhamns BK

Markus Alexandersson Kävlinge/Furulund

Kevin Sjödahl Bjuvs BK

Victor Borgström BK Starke

Filip Ståhl Eslövs AI

Fabian Frisk Klippans BK

Truls Nilsson BK Pan

Ozzian Greij BK Pan

42 kg

Max Scharfenort BK Envig

Samuel Trellid IK Sparta

Teo Jönsson BK Viking

Oliver Holst Bjuvs BK

Zacharias Gustavsson Bjuvs BK

Linus Norlin BK Starke

Elias Rasmusson Marsvinsholms IF

Kasper Ahlsén Marsvinsholms IF

Bastian Kronbring Björnekulla BK

47 kg

Albin Borgström BK Starke

Casey Adams BK Starke

Rasmus Claesson BK Starke

Oliver Svensson BK Trim

Isak Bengtsson Bergania

Ajaj Puttichart BK Ore

Oscar Holmén Hästveda BK

Noel Nordqvist BK Pan

Izak Nordqvist BK Pan

Valter Liljekvist Höörs BK

53 kg

Adam Nilsson BK Starke

Jonathan Pernung BK Starke

Loke Persson BK Trim

Oskar Hallberg BK Trim

Joel Persson Bergania

Alvar Lindsjö Bergania

Zeb Berggren Bjuvs BK

Vincent Einarsson BK Atle

Isac Eng Klippans BK

Lukas Ivarsson Hököpinge BK

59 kg

Tobias Ljung BK Trim

66 kg

Mattias Malmberg BK Starke

Christian Johansson BK Pan

73 kg

Alexander Nilsson Höörs BK

Ungdom

42 kg

Samuel Trellid IK Sparta

Zacharias Gustavsson Bjuvs BK

Leo Karlsson BK Atle

46 kg

Albin Borgström BK Starke

Rasmus Claesson BK Starke

Azamat Buchaev BK Trim

Ajaj Puttichart BK Ore

Simon Sundberg BK Atle

Simon Nilsson BK Pan

50 kg

Albin Jönsson BK Ore

54 kg

Sinan Redzep Limhamns BK

Rasmus Persson BK Velo

Edvin Rasmusson Marsvinsholms IF

Anton Holk Marsvinsholms IF

Markus Tjörnby Marsvinsholms IF

August Eriksson BK Ore

Lukas Ahlgren BK Ore

Alex Beck Klippans BK

58 kg

Simon Sjöström BK Viking

Anton Rosén Klippans BK

Albert Åkesson Höörs BK

Samuel Svensson Limhamns BK

63 kg

Sebastian Hansson IK Sparta

Mathias Nilsson Kävlinge/Furulund

Liam Kristensen Björnekulla BK

Erik Persson Klippans BK

Max Ringström BK Pan

Amin Hosseini Ängelholms BK

69 kg

Philip Andersson Limhamns BK

Linus Green BK Starke

Hampus Karlsson BK Trim

Elias Andersson Marsvinsholms IF

76 kg

Simon Valfridsson Dalby BK

Andrija Maletin Björnekulla BK

Anton Olsson BK Ore

Martin Gistorp Svedala BK

85 kg

Albin Karlsson Limhamns BK

Mihailo Andric Limhamns BK

John Bernhardsson BK Starke

Junior

55 kg

Anton Holk Marsvinsholms IF

60 kg

Simon Sjöström BK Viking

66 kg

Philip Andersson Limhamns BK

Mathias Nilsson Kävlinge/Furulund

Filip Werngren BK Starke

Fidroz Bakhsh BK Starke

Liam Kristensen Björnekulla BK

Emil Falkman Björnekulla BK

David Elgström Björnekulla BK

Alex Bica IK Sparta

Filip Sakic IK Sparta

74 kg

Lucas Borg BK Starke

Baber Ali Marsvinsholms IF

Moneim Affane Björnekulla BK

Khalid Kerchiev Björnekulla BK

Erik Amarian Björnekulla BK

Hampus Svensson Eslövs AI

Anton Olsson BK Ore

84 kg

Albin Karlsson Limhamns BK

Johannes Holmström Marsvinsholms IF

Mikael Persson Björnekulla BK

Aleksandar Stjepanetic Björnekulla BK

96 kg

Casper Bernhardsson BK Starke

Jonas Schöön Svedala BK

Christos Andreanidis Bergania

Senior

59 kg

Daniel Terkildsen BK Starke

Anders Persson Hököpinge BK

Christoffer Svensson BK Pan

66 kg

Tobias Olsson Limhamns BK

Mathias Nilsson Kävlinge/Furlund

Filip Werngren BK Starke

Liam Kristensen Björnekulla BK

David Elgström Björnekulla BK

Alex Bica IK Sparta

Filip Sakic IK Sparta

71 kg

Fredrik Wrangel Limhamns BK

Baber Ali Marsvinsholms IF

Moneim Affane Björnekulla BK

Alexander Bjerborn Björnekulla BK

Niklas Amnemo Bjuvs BK

Emil Persson BK Pan

Simon Erlandsson BK Pan

Hashem Nasr Malmö Tigers

75 kg

Emil Werngren BK Starke

Khalid Kerchiev Björnekulla BK

Erik Amarian Björnekulla BK

Hampus Svensson Eslövs AI

Jacob Tillheden Bjuvs BK

Anton Olsson BK Ore

Yoan Genchev IK Sparta

80 kg

Erik Waldén BK Starke

Anton Ekefäll Klippans BK

Jacob Brink Klippans BK

Anders Hallbäck IK Sparta

85 kg

Oskar Meggerle Marsvinsholms IF

Mikael Persson Björnekulla BK

Aleksandar Stjepanetic Björnekulla BK

Dimitri Limarenko Limhamns BK

98 kg

Eric Sjöbeck BK Starke

Robin Martinsson Marsvinsholms IF

Alexander Börvall Bjuvs BK

Tobias Kvarnmark IK Sparta

Robin Liljegren Hästveda BK

130 kg

Ola Nilsson BK Starke

Mattias Mårtensson BK Starke

Sebastian Lönnborn Eslövs AI










           Publicera    AvgränsareRedigera stycke
Kategori Dam

Flickor Äldre

32 kg

Sofia Liljeberg Helsingborg WT

Johanna Olsson BK Ore

Ella Sandberg BK Trim

Fanny Severinsson BK Starke

Emma Arlehäll BK Atle

34 kg

Hedvig Nilsson Helsingborg WT

Wilma Sjögren Helsingborg WT

Linn Persson Helsingborg WT

Fanny Inhammar Bjuvs BK

Cornelia Gustavsson Bjuvs BK

37 kg

My Kjellberg Dalby BK

Tindra Olsson Dalby BK

Caroline Kvist Helsingborg WT

Elina Assinger Karlshamns BK

Ebba Söderqvist BK Ore

Villemo Persson BK Trim

Moa Karlsson BK Atle

40 kg

Ina Lindroth Dalby BK

Matilda Jönsson Dalby BK

Isabell Zaar Helsingborg WT

Hanna Hansen Helsingborg WT

Alicia Thillman-Persson BK Ore

Emilia Olsson BK Ore

44 kg

Jonna Malmgren Dalby BK

Olivia Forsberg BK Envig

Gabriella Stiernfeldt BK Ore

Nora Johansson BK Atle

48 kg

Sara Fröjd Limhamns BK

My Källström Limhamns BK

Olivia Persson Svedala BK

Angelica Zettervall BK Atle

Filippa Strandberg Klippans BK

57 kg

Julia Fridlund BK Atle

Tindra Greij BK Pan


Kvinnor Ungdom

38 kg

Ebba Söderqvist BK Ore

43 kg

Jonna Malmgren Dalby BK

Hanna Sandqvist BK Viking

Ella Söderqvist BK Ore

49 kg

Angelica Zettervall BK Atle

52 kg

Sara Ahlgren Dalby BK

Ida Jönsson BK Viking

Olivia Borglin BK Ore

Filippa Fransson BK Ore

Lydia Åkesson BK Ore

56 kg

Sara Nilsson Limhamns BK

Ebba Sjöström BK Viking

Elin Weman BK Ore

Fanny Reijosson BK Ore

60 kg

Lina Widbom Dalby BK

Nanny Jönsson Dalby BK

Kvinnor

53 kg

Lydia Åkesson BK Ore

Filippa Fransson BK Ore

55 kg

Fanny Reijosson BK Ore

58 kg

Lina Widbom Dalby BK

Linnea Svensson Eslövs AI

Johanna Lindborg Helsingborg WT

60 kg

Emma Brobeck IK Dana

63 kg

Alexandra Sandahl Helsingborg WT

75 kg

Julia Thomsen Dalby BK

Zara Fridlund BK Atle

Jenny Fransson Klippans BK





Resultat-listor
Resultatlista för Skånska mästerskapen 2015 i Limhamns Brottarklubb
Skånska mästerskapen 2015
Limhamn, 31.02.-2015-02-01
Deltagare / Resultatlista
Limhamn, 31.02.-2015-02-01 
P
U
J
Resultatlista 66748496Klubbpoäng
Matchresultat66748496
PDF lottningsprotokoll66748496
S
KvU
Resultatlista 43495256Klubbpoäng
Matchresultat43495256
PDF lottningsprotokoll43495256
Kv
Resultatlista 535863Klubbpoäng
Matchresultat535863
PDF lottningsprotokoll535863
Klubbpoäng Alla
Klubbpoäng Pojkar
Klubbpoäng Tjejer
Textfiler
Resultatlista (tabseparerad textfil)Resultatlista (textfil)Individuella matcher (textfil)
Resultatlista (PDF)Alla matcher (PDF) 
Distriktspoäng
Teilnehmerzahlen Je LO FäLänderwertung Fä
Teilnehmerzahlen Je LO JLänderwertung J
Teilnehmerzahlen Je LO KvLänderwertung Kv
Teilnehmerzahlen Je LO KvULänderwertung KvU
Teilnehmerzahlen Je LO PLänderwertung P
Teilnehmerzahlen Je LO SLänderwertung S
Teilnehmerzahlen Je LO ULänderwertung U
Matchlista nr.Namn matchlistaStart
18Matchlista 7 Söndag (färdiga)
17Matchlista 6 Söndag (färdiga)
16Matchlista 5 Söndag (färdiga)
15Matchlista 4 Söndag (färdiga)
14Matchlista 3 Söndag (färdiga)
13Matchlista 2 Söndag (färdiga)
12Matchlista 1 Söndag10:00 (färdiga)
11Matchlista 5S Finaler (färdiga)
10Matchlista 4S (färdiga)
9Matchlista 3S (färdiga)
8Matchlista 2S (färdiga)
7Matchlista 1S (färdiga)
6Matchlista 6 (färdiga)
5Matchlista 5 (färdiga)
4Matchlista 4 (färdiga)
3Matchlista 3 (färdiga)
2Matchlista 2 (färdiga)
1Matchlista 1 (färdiga)
 
Facebook/Instagram
Övrigt
Sponsorer