Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

 
 
 
Webb-sändning från SM på Limhamn!
Sport2u kommer webb-sända årets SM. Klicka in på fliken:  www.sport2u.se.

Mycket nöje!
Parkering under SM-helgen!
Gällande parkering så kommer vi stänga av Limhamns sporthalls parkering för SM-besökare. För bästa parkering, vänligen parkera bilen i Limhamns Företagsby (Limhamnsgårdens allé, Ringugnsgatan). Man kan även parkera på företagens p-platser som finns i företagsbyn, eftersom dessa ikke nyttjas under helgen. 
Följ sedan den röda markering för bästa gångväg till sporthallen (Grönalundsgatan 6)
Inbjudan för utskrift
 
LBKs SM-medaljörer i Grekisk/Romersk Stil
 
LBKs SM-medaljörer i Fristil
 
Anmälda brottare
Antal anmälda brottare: 130
Föreningar: 41
Uppdaterad: 20200131 kl. 08,00

GR (Herrar)

55kg (1)
Jonatan Jednell Göteborgs AK
Mostahaba Habibi BK Envig Avanmäld 30/1

60kg (9)
Martin Ahl Alebrottarna
Imranullah Safi BK Snar
Arvid Nilsson Kävlinge/Furulund
Mark Loitto IFK Linköpings BK
Victor Borgström BK Starke Avanmäld 30/1
Niklas Öhlén Sundsvalls AIK
Hugo Hubinette Sundsvalls AIK
Elias Akbari Örgryte IS
Hannes Hoffman BK Orion
Johan Otterström Limhamns BK

63kg (8)
Alexander Bica Malmö Tigers
Samuel Trellid Malmö Tigers
Sergiu Ilies Heby BK
Nathan Philips Varbergs Bois
Anton Holk Varbergs Bois
Inaya Mohseini Västerås BK
Karen Harutyunyan Spårvägen
Sinan Redzep Limhamns BK

67kg (16)
Mikael Karlsson Skövde ABK
Julius Tärnklev HBK Bergania
Alexander Jonerelv BK Ore
Radoslaw Molin Hästveda BK
Vusal Karimov BK Orion
André Jönsson AIK Brottning
Babar Ali Marsvinsholms IF
Markus Tjörnby Marsvinsholms IF
Elias Klingståhl Falköpings ABK
Miru Olsson Örgryte IS
Danielo DiFeola Örgryte IS
Georgios Barbanos Spårvägen
Harut Sargsyan Spårvägen
Ulan Moldokulov BK Athén
Samuel Nyberg Sundsvalls AIK
Oskar Pettersson Sundsvalls AIK

72kg (14)
Timmy Sköld Norrtälje BK
Didrik Silverin Kungsbacka BK
Hussam Omar HBK Bergania Avanmäld 21/1
Alireza Tajik BK Envig
Anton Månsson Varbergs Bois
Daniel Soini AIK Brottning
Avtandil Gigolasvili AIK Brottning
Elias Andersson Marsvinsholms IF
Rasmus Åström Västerås BK
Mehdi Zeydvand Västerås BK Avanmäld 24/1
Emil Svensson Örgryte IS
Erik Persson Klippans BK
Simon Erlandsson BK Pan Avanmäld 30/1
Emil Persson BK Pan
Izak Nordqvist BK Pan
Christoffer Dahlén Enköpings BK

77kg (13)
Simon Borkenhagen AK 77 Avanmäld 29/1
Joseph Rodriguez HBK Bergania
Anders Hallbäck HBK Bergania
Anton Olsson BK Ore
Martin Gistorp BK Starke
Olle Spetz Varbergs Bois
Lukas Ahlgren AIK Brottning
Albin Olofsson AIK Brottning
Manfred Edsberg Falköpings ABK
Khalid Kerchiyev Västerås BK
Efraim Hildén BK Athén
Johan Hedberg BK Athén
Carl Christian Johansson BK Pan
Mohamed Ali Limhamns BK

82kg (12)
Algot Källman BK Ore
Eddie Gustavsson Skurups SK Avanmäld 29/1
Robin Liljegren Hästveda BK
Felix Brink Varbergs Bois
Alex Kessidis AIK Brottning
Bogdan Kourinnoi AIK Brottning
Alexander Jersgren Marsvinsholms IF
Linus Sjöholm Falköpings ABK
Kim Stenberg Västerås BK
Oskar Månsson Örgryte IS
Samvel Harutyunyan Spårvägen
Noel Nordqvist BK Pan
Albin Karlsson Limhamns BK

87kg (8)
Emil Sandahl HBK Bergania
August Eriksson BK Ore
Oskar Johansson Varbergs Bois
Aleksander Stjepanetic AIK Brottning
Zakarias Berg AIK Brottning
Robin Martinsson Marsvinsholms IF
Gustav Månsson Örgryte IS Avanmäld 27/1
Sebastian Karlsson Örgryte IS
Gevork Ghazarian BK Athén

97kg (9)
Jacob Logård Norrtälje BK
Anders Söderberg BK Atlas
Pontus Lund Arboga AK
Billy Rääf Arboga AK
Leon Kessidis AIK Brottning
Johan Gustafsson Örgryte IS
Anton Eurén Örgryte IS
Kalle Persson BK Pan
Johannes Holmström Limhamns BK

130kg (7)
Fardin Anosheh BK Atlas
Farhad Anosheh BK Atlas
Marcus Carnefjord Norrköpings BK
Christoffer Levinsson Örgryte IS
Magnus Strandner Örgryte IS
Oskar Persson BK Pan
Tobias Morsing Lidköpings AS

WW (Damer)

50kg (4)
Fanny Gårdnäs Västerås BK
Nelly Johansson BK Athén
Angelica Zettervall Klippans BK
Ebba Söderqvist Helsingborgs WT

53kg (2)
Jonna Malmgren Dalby BK
Nanny Jönsson Dalby BK

55kg (4)
Sofia Mattsson Gällivare SK
Daniela Lundström Arboga AK
Felicia Morsing Kolsva IF
Nova Bergman Klippans BK

57kg (5)
Nellie Florentin Sandvikens BK
Sofia Phakdeeyut BK Falkenberg
Sandra Salminen Helsingborgs WT
Caroline Kvist Helsingborgs WT
Szilivia Peter Klippans BK

59kg (3)
Malin Jönsson Uddevalla AK Avanmäld 29/1
Evelina Hulthén Arboga AK Avanmäld 29/1
Wilma Norberg Heby BK
Emma Johansson Klippans BK
Clara Roejkaer Helsingborgs WT Avanmäld 20/1
Johanna Lindborg Helsingborgs WT

62kg (4)
Miciel Wennström Gällivare SK
Jessica Rundh Norrköpings BK
Jennica Källberg Västerås BK
Wilma Sjögren Helsingborgs WT

65kg (3)
Olivia Forsberg Dalby BK
Elin Forsberg BK Athén
Nora Svensson Helsingborgs WT

68kg (3)
Henna Johansson Gällivare SK
Therese Hunt Skurups SK
Moa Nygren Helsingborgs WT Avanmäld 26/1
Tindra Sjöberg Sundsvalls AIK

72kg (3)
Julia Fridlund BK Atle
Zara Fridlund BK Atle
Bianca Kristensson Skurups SK Avanmäld 31/1
Emma Levander Varbergs Bois

76kg (2)
Jenny Fransson Gällivare SK
Alva Lehnberg BK Atlas



Anmälda föreningar
1. AIK Brottning 
2. Alebrottarna
3. Arboga AK 
4. BK Athén 
5. BK Atlas 
6. BK Atle 
7. HBK Bergania 
8. Dalby BK  
9. Enköpings BK
10. BK Envig
11. BK Falkenberg 
12. Falköpings ABK 
13. Gällivare SK 
14. Göteborgs AK 
15. Heby BK 
16. Helsingborgs WT 
17. Hästveda BK 
18. Klippans BK 
19. Kolsva IF 
20. Kungsbacka BK
21. Kävlinge/Furulund 
22. Lidköpings AS
23. IFK Linköping 
24. Malmö Tigers 
25. Marsvinsholms IF
26. Norrköpings BK 
27. Norrtälje BK 
28. BK Ore 
29. BK Orion 
30. BK Pan 
31. Sandvikens BK 
32. Skurups SK 
33. Skövde ABK 
34. BK Snar 
35. Spårvägen 
36. BK Starke 
37. Sundsvalls AIK 
38. Varbergs Bois 
39. Västerås BK 
40. Örgryte IS 
41. Limhamns BK 
 
Facebook/Instagram
Övrigt
Sponsorer